Сайтът използва бисквитки.

  • до -50% на продукти за разширение вени
    Поръчай сега
  • -30% на хранителни добавки Витал Концепт
    Поръчай сега
  • -20% на козметика Avene
    Поръчай сега
  • -20% нa козметика Klorane
    Поръчай сега
  • ЕФЕРАЛГАН 330 мг.+ ВИТАМИН Ц х 20

    • ЕФЕРАЛГАН 330 мг.+ ВИТАМИН Ц х 20 5,95 лв. от Apteka.puls.bg
    При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:
    1. Безплатна доставка за София. Доставка до 2 часа за София.
    2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
    3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
    4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
    5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
    6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.
    Листовка: Информация за потребителя
    ЕФЕРАЛГАН ВИТАМИН С 330 mg/200 mg ефервсцентни таблетки
    Парацетамол/Аскорбинова киселина EFFERALGAN VITAMIN С 330 mg/200 mg effervescent tablets
    Paracetamol/Ascorbic acid
    Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
    Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт.
    Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
    Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции моля потърсете вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции неописани в тази листовка.
    Ако след 3 до 5 не се чувствате по-добре или се влошите трябва да потърсите лекарска помощ.
    Какво съдържа тази листовка
    1. Какво представлява Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки и за какво се използва
    2. Какво трябва да знаете, преди да приемете Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    3. Как да приемате Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    4. Възможни нежелани реакции
    5. Как да съхранявате Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

    1. Какво представлява Ефералган Витамнв С ефервесцентни таблетки и за какво се използва
    Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки съдържа активните вещества парацетамол и аскорбинова киселина. Парацетамол е аналгетик и антипиретик със слаба противовъзпалителна активност.
    Витамин С е есенциален водоразтворим витамин за хората.
    Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки се използва за симптоматично лечение на леки до умерени болки и/или на фебрилни състояния като: главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки, менструални болки.
    Тази лекарствена форма е предназначена за възрастни и деца с тегло над 25 kg (над 8 годишна възраст). Прочетете внимателно раздела „Дозировка".

    2. Какво трябва да знаете, преди да приемете Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Не приемайте Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    ако сте алергични към активните вещества или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
    ако сте алергични към пропадетамол хидрохлорид (продръг на парацетамол); при тежка чернодробна недостатъчност или декомпенсирано активно чернодробно заболяване;
    при непоносимост към фруктоза (наследствено заболяване). Предупреждения и предпазни мерки
    Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки ако имате или страдате от:
    чернодробна недостатъчност;
    тежка бъбречна недостатъчност;
    глкжозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност (G6PD);
    хроничен алкохолизъм, прекомерен прием на алкохол (3 или повече алкохолни
    напитки всеки ден);
    анорексия, булимия, кахексия, хронично недохранване; дехидратация, хиповолемия.
    Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).
    Ако болката продължи повече от пет дни, или грипоподобното състояние - повече от три дни, ако лекарството не е достатъчно ефикасно или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с Вашия лекар.
    Деца
    При деца лозата зависи от теглото на детето, възрастта е дадена само ориентировъчно, за да се избере подходящата лекарствена форма. За деца с тегло под 25 kg съществуват други лекарствени форми. Попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    Други лекарства и Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Информирайте Вашия лекар или фармацевт ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
    Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт ако приемате фенитоин, пробенецид, салициламид, лекарствени продукти, които са ензимни индуктори (включително, но не ограничено само до барбитурати, изониазид, карбамазепин, рифампин, етанол), дефероксамин, антикоагуланти, субстанции, които са киселини или основи, желязо-съдържащи лекарствени продукти.
    - Ако Вашият лекар или лекарят на детето Ви назначи тест за определяне нивото на пикочната киселина в кръвта и нивото на кръвната захар, информирайте го за приема на това лекарство.
    Помощни вещества, които трябва да се вземат под внимание за безопасна употреба: калиев бикарбонат, натриев бензоат. При хранителен режим без съдържание или с намалено съдържание на натрий, в дневната дажба трябва да се отчита съдържанието на натрий, което е 330 mg на ефервесцентна таблетка.
    - Този лекарствен продукт съдържа сорбитол, което трябва да се има предвид при пациенти с непоносимост към фруктоза, глюкозо-галактозен синдром на малабсорбция или захарозо-изомалтазен дефицит.
    Бременност, кърмене и фертилитет
    Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
    Използването на Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки по време на бременност и кърмене, се препоръчва под медицинско наблюдение, като дозировката и продължителността на лечение трябва да се съблюдават стриктно.
    Шофиране и работа с машини
    Неприложимо

    3.Как да приемате Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    Препоръчителната дневна доза парацетамол е 10 mg/kg до 15 mg/kg на всеки 4 до 6 часа, до максимална дневна доза 75 mg/kg. Минималният интервал между приемите е 4 часа.
    При възрастни и деца с тегло над 50 kg (приблизително над 15 години): 2 ефервесцентни таблетки, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа, без да се надвишава общата доза от 9 ефервесцентни таблетки иа ден.
    Обикновено не е необходимо да се превишава дозата от 3 g парацетамол на ден, т.е. 9 ефервесцентни таблетки дневно. В случай на по-силна болка обаче, максималната доза може да се увеличи до 4 g на ден, т.е. 12 ефервесцентни таблетки дневно.
    При пациенти с бъбречно увреждане, приемът трябва да бъде през най-малко 4 часа (cl >50 ml/min), 6 часа (с! 10-50 ml/min) или 8 часа (cl < 10 ml/min).
    При пациенти с хронично или компенсирано активно чернодробно заболяване, особено при тези с чернодробна недостатъчност, хроничен алкохолизъм, хронично недохранване (ниски нива на чернодробен глутатион) и обезводняване, дозата парацетамол не трябва да превишава 3 g дневно.
    Употреба при деца и юноши
    При деиддозата парацетамол зависи от теглото на детето, възрастта е дадена само ориентировъчно. Ако не знаете теглото на детето, трябва да го претеглите, за да приложите най-подходящата доза.
    Деца от 25 до 30 kg (от 8 до 10 години): една ефервесцентна таблетка, която се повтаря, ако е необходимо след б часа, без да се надвишават 5 таблетки иа ден. Деца от 30 до 35 kg (от 10 до 12 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо след 6 часа, без да се надвишават б таблетки на ден. Деца от 35 до 50 kg (от 12 до 15 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо след б часа, без да се надвишават 7 таблетки на ден.
    Метод и начин на приложение
    Перорално приложение.
    Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и
    температурата:
    при деца приемът трябва да бъде равномерно разпределен във времето,както през деня така и през нощта, за предпочитане на интервали от 6 часа, като най-кратък интервал е 4 часа;

    4.Възможни нежелани реакции
    Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
    Нежелани реакции свързани с парацетамол Нежелани реакции с неизвестна честота:
    - тромбоцитопения (намален брой на тромбоцитите), неутропения (намален брой на
    определени видове бели кръвни клетки), левкопения (абнормно намаление броя на
    белите кръвни клетки);
    диария, абдоминална болка;
    повишаване на чернодробните ензими;
    анафилактичен шок, ангиоедем, свръхчувствителност;
    намаляване стойността на TNR, увеличаване на стойността на INR;
    уртикария, еритема, обрив;
    хипотония (като симптом на анафилаксия).
    Нежелани реакции свързани с витамин С Нежелани реакции с неизвестна честота: абдоминална болка, диария;
    - замаяност;
    - хипероксалурия, хроматурия;
    - уртикария, обрив.
    Високите дози витамин С (над 1 g) благоприятстват образуването на бъбречни камъни при определени пациенти и може да увеличи хемолизата (деструкцията на червените кръвни клетки) при болни с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа.
    Нежелани реакции свързани с Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки Нежелани реакции с неизвестна честота: агранулоцитоза;
    - абдоминална болка; хепатит;
    - анафилактична реакция, свръхчувствителност;
    - ангиоедем, дерматит, пруритус, обрив, уртикария.
    при възрастни пациенти приемите трябва да бъдат на интервал от най-малко 4 часа.
    Ефервесцентната таблетка се разтваря напълно в голяма чаша вода и се изпива веднага.
    Делителната черта не е предназначена за счупване на таблетката.
    Тъй като лекарството съдържа Витамин С, не трябва да се приема вечер.
    Ако сте приели повече от необходимата доза Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Консултирайте се с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.
    Ако сте пропуснали да приемете Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.
    Ако сте спрели приема на Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни, неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно (вижте детайлите по-долу). Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.
    Излъпннтелна А ген пия по Лекарствата
    София 1303, ул. Дамян Груев 8 Тел.: +35 928903417 уебсайт: www.bda.bg

    5. Как да съхранявате Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
    Няма специални изисквания за съхранение. Да се пази от влага.
    Тубата да се затваря внимателно със запушалката веднага след употреба.
    Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху опаковката. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
    Не изхвърляте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация
    Какво съдържа Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки
    Активните вещества са:
    Парацетамол (Paracetamol) 330 mg
    Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 200 mg
    Помощните вещества са: калиев бикарбонат, натриев хидроген карбонат, сорбитол, безводна лимонена киселина, натриев бензоат, натриев докузат, повидон.
    Как изглежда Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки и какво съдържа опаковката
    Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки са ефервесцентни таблетки с делителна черта.
    Кутия с 2 полипропиленови опаковки за таблетки с по 10 ефервесцентни таблетки, затворени с полиетиленова капачка с десикант (молекулярно сито).
    Притежател на разрешението за употреба и производител: Притежател на разрешението за употреба:
    Bristol-Myers Squibb Kft L6v6haz u. 39.3.em. 1024 Budapest, Унгария
    Производители:
    Bristol-Myers Squibb
    304, avenue Docteur Jean Bra
    47000 Agen, Франция
    Bristol-Myers Squibb 979, avenue des Pyrenees 47520 Le Passage, Франция
    Дата на последно преразглеждане на листовката:
    Септември 2013 г.

    Описание на ЕФЕРАЛГАН 330 мг.+ ВИТАМИН Ц х 20 Кратка характеристика

    ЕФЕРАЛГАН / EFFERALGAN с витамин Ц описание:

    Това лекарство съдържа парацетамол. Предназначено е за симптоматично лечение на леки до умерени болки и/или на фебрилни състояния като: главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки, менструални болки. Тази лекарствена форма е предназначена за възрастни и деца с тегло над 27 кг (над 8 годишна възраст). За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол. Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт.

    ЕФЕРАЛГАН / EFFERALGAN с витамин Ц приложение и дозировка:

    Това лекарство не е подходящо за деца с тегло под 27 кг (т.е. около 8 години).

    За деца с тегло от 27 до 59 кг (около 8 до 15 години): дозата парацетамол зависи от теглото на детето; Възрастта е дадена само ориентировъчно. Ако не знаете теглото на детето, трябва да го претеглите, за да приложите най-подходящата доза. Препоръчителната дневна доза парацетамол е приблизително 60 мг/кг дневно, разделена на 4 или 6 приема, т.е. приблизително 15 мг/кг на всеки 6 часа или 10 мг/кг на всеки 4 часа. Препоръчваната максимална доза е 3 гр парацетамол дневно. Една или две ефервесцентни таблетки, съдържащи 330 мг парацетамол, които се повтарят, ако е необходимо, след 4 часа, без да се надвишават 9 таблетки на ден.

    Деца от 27 до 30 кг (от В до 10 години): една ефервесцентна таблетка, която се повтаря, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 5 таблетки на ден.

    Деца от 30 до 35 кг (от 10 до 12 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 6 таблетки на ден.

    Деца от 35 до 50 кг (от 12 до 15 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 7 таблетки на ден.

    При възрастни и деца с тегло над 50 кг (над 15 години): 1 до 2 ефервесцентни таблетки, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа, без да се надвишава общата доза от 9 ефервесцентни таблетки на ден.

    Обикновено не е необходимо да се превишава дозата от 3 гр парацетамол на ден, т. е. 9 ефервесцентни таблетки дневно. В случай на по-силна болка обаче, максималната доза може да се увеличи до 4 гр на ден, т. е. 12 ефервесцентни таблетки дневно.
    Винаги трябва да има интервал от 4 часа между два приема.

    ЕФЕРАЛГАН / EFFERALGAN с витамин Ц състав:

    Парацетамол (paracetamol) 330mg и Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 200mg за една ефервесцентна таблетка.

    ЕФЕРАЛГАН 330 мг.+ ВИТАМИН Ц х 20 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 5,95 лв. Както всички други продукти от Грип и настинка, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
    ЕФЕРАЛГАН 330 мг.+ ВИТАМИН Ц х 20 се произвежда от UPSA и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,59 лв., ако използвате вашите бонус точки.

    Ако имате регистрация в сайта:
    • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
    • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
    • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

    Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

    • Доставка до 2 часа за София
    • Дискретна и поверителна обратна връзка от маг. фармацевт на Ваш въпрос
    • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил
    • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка

    Запитване

    С Вас ще се свърже наш служител, да отговори на вашето запитване

    Победители

    • Все още не са изтеглени победители
    • Ако искаш и твоето има да бъде сред печелившите участвай!
    Заяви участие

    Регистрация

    Регистрация

    •   Съгласявам се предоставените от мен лични данни: име, фамилия, e-mail и телефон да бъдат събирани, съхранявани и обработвани от apteka.puls.bg, за предоставяне на услугата за онлайн пазаруване на избрани от мен продукти.
    •   Прочетох, разбрах и приемам Общите условия за ползване и Политика за защита на личните данни
    • общите условия

    Вход

    Вход

    Забравена парола

    Обратно във входа