Сайтът използва бисквитки.

  • до -50% на продукти за подобряване на паметта и тонуса
    Поръчай сега
  • -25% на козметика URIAGE
    Поръчай сега
  • до 30% на продукти за Интимна хигиена
    Поръчай сега
  • -20% на продукти против косопад ADENOSIL
    Поръчай сега
  • КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР Сашети 10 бр.

    • КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР Сашети 10 бр. 7,25 лв. от Apteka.puls.bg
    При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:
    1. Безплатна доставка за София.
    2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
    3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
    4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
    5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
    6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.
    Листовка: информация за пациента/потребителя
    Колдрекс* Джуниър Хот Дринк Прах за перорален разтвор Coldrex* Junior Hot Drink Powder for oral
    Активну вещества:
    парацетамол (paracetamol)
    фенилефринов хидрохлорид (phenylephrine hydrochloride) аскорбинова киселина (ascorbic acid)
    Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекари ви, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
    Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
    Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
    Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия фармацевт. Това
    включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка.
    Ако след 7 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да
    потърсите лекарска помощ.
    Това лекарство се отпуска без лекарско предписание. Въпреки това, за да получите най-добри резултати от лечението, Вие трябва внимателно да спазвате инструкциите за употреба на лекарствения продукт.
    Какво съдържа тази листовка

    1.Какво представлява Колдрекс* Джуниър Хот Дринк и за какво се използва
    2.Какво трябва да знаете, преди да приемете Колдрекс* Джуниър Хот Дринк
    3.Как да приемате Колдрекс* Джуниър Хот Дринк
    4.Възможни нежелани реакции
    5.Как да съхранявате Колдрекс* Джуниър Хот Дринк
    6.Съдържание на опаковката и допълнителна информация

    1. Какво представлява Колдрекс* Джуниър Хот Дрннк и за какво се използва
    Колдрекс Джуниър Хот Дринк е лекарствен продукт под формата на топла напитка с вкус на лимон за облекчаване на симптомите при настинка и грип при деца от 6 до 12 годишна възраст и съдържа три активни съставки:
    • парацетамол, който облекчава болката и понижава високата температура;
    • фенилефринов хидрохлорид, деконгестант, който отпушва носа и синусите и, помага на детето Ви да диша по-леко;
    • витамин С (аскорбинова киселина), който се прилага при грип и настинки поради повишените нужди на организма, особено в началния стадий на заболяването.

    2. Какво трябва да знаете, преди да приемете Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    Не приемайте Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    ако сте алергични към активните вещества или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6).
    Предупреждения и предпазни мерки
    Говорете с Вашия лекар или, фармацевт, преди да приемете Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да дадете Колдрекс Джуниър Хот Дринк ако детето приема:
    • други лекарствени продукти, съдържащи парацетамол;
    • други лекарствени продукти, съдържащи деконгестант или за настинка;
    • варфарин или лекарствени продукти, използване за разреждане на кръвта;
    • бета-блокери, използвани за сърдечни заболявания и високо кръвно налягане;
    • дигоксин;
    • средства за подтискане или стимулиране на апетита;
    • лекарствени продукти за лечение на депресия като трициклични антидепресанти (напр. амитриптилин).
    Други лекарства и КОЛДРЕКС таблетки
    Да не се приема е други парацетамол съдържащи лекарствени продукти или продукти за настинка и кашлица.
    Не давайте Колдрекс Джуниър Хот Дринк, ако детето е:
    • алергично (свръхчувствително) към парацетамол, фенилефринов хидрохлорид, витамин С или някое от помощните вещества;
    • на лечение с трициклични антидепресанти или други лекарства за лечение на депресия и ако през последните две седмици са приемани инхибитори на моноаминооксидазата;
    Кажете на Вашия лекар или фармацевт, ако детето приема тези или някакви други лекарствени продукти, включително растителни или лекарствени продукти, отпускани без рецепта.
    Запомнете: Колдрекс Джуниър Хот Дринк съдържа парацетамол и деконгестант.
    Посъветвайте се с Вашия лекар, ако някое от гореизброените се отнася до Вашето дете или:
    • има чернодробно или бъбречно заболяване;
    • има хипертония, сърдечно заболяване, съдово заболяване (болест на Рейно), което се появява като болка в пръстите;
    • е диабетик. Всяко саше съдържа l,863g захар;
    • страда от повишена функция на щитовидната жлеза;
    • приема други лекарства (виж по-надолу);
    • страда от вродена непоносимост към фруктоза, глюкозен/галактозен синдром на малабсорбция или захаразо/изомалтозен дефицит;
    • е на ниско солева диета. Всяко саше съдържа O,055g натрий.. Бременност, кърмене и фертнлнтет
    Лекарственият продукт е предназначен за употреба в педиатрията, за лечение на деца от 6 до 12 години.
    Лекарственият продукт не трябва да се прилага по време на бременност, освен по лекарско предписание.
    Парацетамол: няма данни за риск по време на бременност. Парацетамол се екскретира в майчиното мляко, но няма данни да повишава риска за кърмачето.
    Поради съдържанието на фенилефрин лекарствения продукт трябва да се употребява по време на кърмене само по лекарско предписание.
    Този лекарствен продукт е предназначен за употреба в педиатрията, за лечение на деца от 6 до 12 години, въпреки това пациентите трябва да бъдат съветвани да не работят с машини ако чувстват замаяност.

    3. Как да приемате Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    Употреба при деца и юноши
    За перорално приложение.
    Препоръчителната доза за деца от 6 до 12 години е едно саше на всеки 4 до 6 часа при необходимост.
    Да не се приемат повече от 4 (четири) сашета за период от 24 часа. Да не се приема повече от 3 (три) дни без консултация с лекар. Да не се приема от деца под б години, освен по лекарско предписание. Не надвишавайте посочената доза.
    Колдрекс Джуниър Хот Дринк се приема под формата на топла напитка.
    1. Изсипете съдържанието на едно саше в чаша, добавете топла вода (около 125ml) и разбъркайте добре.
    2. Ако е необходимо добавете студена вода.
    3. Ако предпочитате добавете захар или мед.
    Ако сте приели повече от необходимата доза Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    Ако детето е приело повече от препоръчаната доза незабавно потърсете лекарска помощ и
    кажете точното количество, дори и то да се чувства добре. Предозирането с парацетамол може да причини увреждане на черния дроб.
    Ако сте пропуснали да приемете Колдрекс Джуниър Хот Дринк
    Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата таблетка
    Приемете дозата когато си спомните.
    Не давайте повече от една доза на всеки 4 часа.

    4. Възможни нежелани реакции
    Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
    При приложението на парацетамол и фенилефрин нежеланите реакции са много редки (могат да засегнат до 1 на 10 000 души).
    Ако някоя от гореизброените нежелани реакции Ви тревожи прекалено или наблюдавате някакви нежелани реакции, неспоменати в тази листовка се консултирайте с Вашия лекар.
    Спрете приема на Колдрекс Джуниър Хот Дринк ако наблюдавате:
    • алергични реакции, напр. сърбеж, обрив, проблеми с дишането, поява на оток по устните, езика, гърлото или лицето, язви в устата;
    * неочаквано кървене или склонност към касиняване;
    проблеми със сърдечния ритъм (неочаквано сърцебиене);
    загуба или нарушение на зрението.

    5. Как да съхранявате Колдрекс Джуниър Хот Дрннк
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Да се съхранявайте при температура под 25°С.
    Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
    Не изхвърляте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

    6. Съдържание на опаковката н допълнителна информация Какво съдържа Колдрекс Джуниър Хот Дрннк
    Активните вещества са: парацетамол 300mg
    фенилефринов хидрохлорид 5mg
    аскорбинова киселина (витамин С) 20mg
    Другите съставки (помощни вещества) са: лимонена киселина, натриев цитрат, натриев цикламат, царевично нишесте, захар, захарин натрий, естествен куркумин (Е100), колоиден безводен силициев диоксид, лимонова есенция.
    Как изглежда Колдрекс Джуниър Хот Дринк и какво съдържа опаковката
    Coldrex* Junior Hot Drink Опаковката съдържа 5 или 10 сашета Всяко саше съдържа 3g бледожълт прах.
    Притежател на разрешението за употреба и производител
    Притежател на разрешението за употреба: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare,
    GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Великобритания Производител е:
    SmithKlineBeecham S.A., Ctra. De Ajalvir, Km 2.5 Alcala de Henares, 28806 Madrid, Испания
    За допълнителна информация относно това лекарство, моля, свържете се с локалния представител на притежателя на разрешението за употреба:
    България
    "ГлаксоСмитКлайн" ЕООД кв. Младост, бул. Цариградско Шосе 115Г, ет.9
    ПК 1784, София тел: (02)953 1034 факс: (02) 950 5605

    Срок на годност - 3 години
    Без лекарско предписание.
    Последна актуализация - февруари 2013
    GSK (logo)
    Coldrex* е търговска марка на GlaxoSmithKline group of companies.

    Описание на КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР Сашети 10 бр.

    СЪСТАВ: Всяко саше от 3g съдържа paracetamol 300 mg, ascorbic acid (Vitamin C) 20mg и phenylephrine hydrochloride 5 mg. ПОКАЗАНИЯ: Парацетамол е аналгетик (болкоуспокояващо средство) и антипиретик (понижава температурата). Аскорбиновата киселина (витамин С) е основна съставка в продуктите срещу настинка и грип. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Лица от 6 -12 години: По едно саше на всеки четири часа при необходимост. Да не се приемат повече от 6 сашета за 24 часа. Да не се дава на деца под 6 години освен по лекарско предписание.

    КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР Сашети 10 бр. се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 7,25 лв. Както всички други продукти от Грип и настинка, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
    КОЛДРЕКС ДЖУНИЪР Сашети 10 бр. се произвежда от GlaxoSmithKline и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,73 лв., ако използвате вашите бонус точки.

    Ако имате регистрация в сайта:
    • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
    • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
    • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

    Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

    • Доставка до 2 часа за София
    • Дискретна и поверителна обратна връзка от маг. фармацевт на Ваш въпрос
    • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил
    • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка

    Запитване

    С Вас ще се свърже наш служител, да отговори на вашето запитване

    Победители

    • Все още не са изтеглени победители
    • Ако искаш и твоето има да бъде сред печелившите участвай!
    Заяви участие

    Регистрация

    Регистрация

    •   Съгласявам се предоставените от мен лични данни: име, фамилия, e-mail и телефон да бъдат събирани, съхранявани и обработвани от apteka.puls.bg, за предоставяне на услугата за онлайн пазаруване на избрани от мен продукти.
    •   Прочетох, разбрах и приемам Общите условия за ползване и Политика за защита на личните данни
    • общите условия

    Вход

    Вход

    Забравена парола

    Обратно във входа