Сайтът използва бисквитки.

  • до -50% на продукти за детоксикация
    Поръчай сега
  • -20% на козметика NUXE
    Поръчай сега
  • до 25% на хранителни добавки WALMARK
    Поръчай сега
  • -20% нa козметика BIODERMA
    Поръчай сега
  • ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12

    • ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12 6,50 лв. от Apteka.puls.bg
    При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:
    1. Безплатна доставка за София. Доставка до 2 часа за София.
    2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
    3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
    4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
    5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
    6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.
    ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ

    TYLOL HOT PEDIATRIC 250 mg / 2 mg / 30 mg powder for oral suspension
    ТАЙЛОЛ XOT ЗА ДЕЦА 250 mg / 2 mg / 30 mg прах за перорална суспензия
    парацетамол / хлорфенираминов малеат / псевдоефедринов хидрохлорид
    (paracetamol / chlorpheniramine maleate / pseudoephedrine hydrochloride)

    Прочетете внимателно цялата листовка, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
    Това лекарство се отпуска без лекарско предписание за деца от 6 до 12 години. Въпреки това, за да получите най-добри резултати от лечението, Вие трябва внимателно да спазвате инструкциите за употреба на лекарствения продукт.
    Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
    Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
    Вие трябва да потърсите лекарска помощ, в случай че Вашите симптоми се влошават или не се подобряват.
    Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна, или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

    В тази листовка:
    1. Какво представлява ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА и за какво се използва
    2. Преди да приемете ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    3. Как да приемате ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    4. Възможни нежелани реакции
    5. Как да съхранявате ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    6. Допълнителна информация

    1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА от 6 до 12 години има аналгетично (болкоуспокояващо), антипиретично (понижаващо температурата), антихистаминово (противоалергично) и намаляващо отока на лигавицата на горните дихателни пътища действие, което се дължи на активните му съставки: парацетамол, хлорфенираминов малеат и псевдоефедринов хидрохлорид. Парацетамолът облекчава болката и понижава телесната температура.
    Хлорфенираминовият малеат облекчава следните симптоми: хрема, оток на носната лигавица, зачервяване и/или свръхчувствителност на очите.
    Псевдоефедриновият хидрохлорид намалява отока на лигавицата на горните дихателни пътища.

    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА е показан за облекчаване на следните симптоми на простуда и грип:
    • назална конгестия (запушване на носа)
    • хрема
    • кихане
    • повишена телесна температура
    • лека до умерена болка от различен произход

    2. ПРЕДИ ДА ПРИЕМЕТЕ ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Не давайте ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    • ако детето Ви е алергично (свръхчувствително) към парацетамол, хлорфенираминов малеат и/или псевдоефедринов хидрохлорид или към някоя от останалите съставки на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА. Алергичната реакция може да се разпознае по наличието на: обрив, сърбеж, зачервяване на кожата или затруднено дишане.
    • ако страда от захарен диабет, тежко чернодробно или бъбречно заболяване.
    • ако приема МАО инхибитори (за лечение на депресия и други психични заболявания). За да започнете лечение с ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА, не трябва детето да е приемало такива лекарства поне 2 седмици.

    Обърнете специално внимание при употребата на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Консултирайте се с Вашия лекар преди детето Ви да започне да приема ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА, в случай че страда от:
    • чернодробни, бъбречни или белодробни увреждания
    • предшестваща анемия
    • тежки сърдечни заболявания
    • бронхиална астма
    • глаукома (повишено вътреочно налягане)
    • хипертиреоидизъм (повишена функция на щитовидната жлеза)
    • хипертония (високо кръвно налягане)
    • захарен диабет
    - Не давайте на детето си други лекарства, съдържащи парацетамол, докато то приема ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА, поради опасност от предозиране на парацетамол.
    - Пациенти, които употребяват антихипертензивни лекарства (за понижаване на високо кръвно налягане) и/или антидепресанти, трябва да се посъветват със съответния специалист.
    - Употребата на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА при деца под 6 години трябва да става само под лекарски контрол.
    - Консултация с лекар е наложителна, ако високата температура продължи повече от 3 дни, а другите симптоми - повече от 5 дни.
    - При лечение с ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА трябва да се избягва употребата на алкохол, защото бдителността може да се понижи.
    - Да не се превишава препоръчаната максимална дневна доза или тази, предписана от лекаря.

    Прием на други лекарства
    Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако Вие или Вашето дете приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.
    При дози, надвишаващи препоръчаните се потенцира ефекта на продължително прилагани антикоагуланти (противосъсирващи лекарства). Едновременният прием на някои лекарства за лечение на депресия, успокоителни, лекарства за епилепсия, както и големи количества алкохол, увеличава вероятността от поява на нежелани лекарствени реакции, предизвикани от парацетамол. Рядко може да настъпи повишаване на артериалното налягане, при едновременното приложение на псевдоефедринов хидрохлорид с деконгестанти, трициклични антидепресанти, лекарства подтискащи апетита, амфетамини като психостимуланти и МАО инхибитори. Антихипертинзивната ефективност на метилдопа (при високо кръвно налягане), алфа и бета адренергични блокери, гуанетидин намалява при едновременно приложение с псевдоефедринов хидрохлорид.
    Ако не сте сигурни дали може да използвате ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА заедно с друго лекарство, непременно потърсете съвета на лекар.

    Бременност и кърмене
    Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство.
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА е предназначен за деца от 6 до 12 години.
    Въпреки това, да се има предвид, че за бременни и кърмачки е препоръчителен лекарски контрол.

    Шофиране и работа с машини
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА е предназначен за деца от 6 до 12 години.

    Важна информация относно някои от съставките на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Едно саше съдържа 8,75 g захароза. Това трябва да се има предвид при пациенти със захарен диабет (diabetes mellitus). Ако Вашият лекар Ви е казал, че имате непоносимост към някои захари, посъветвайте се с него, преди да вземете този продукт.
    Този лекарствен продукт съдържа 3,1 mmol (72,2 mg) натрий в едно саше. Това трябва да се има предвид при пациенти на диета с контролиран прием на натрий.
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА съдържа оцветител сънсет жълто, който може да причини алергични реакции.

    3. КАК ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Важно е да използвате ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА правилно. Внимателно следвайте препоръчителната дозировка. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА е предназначен за деца над 6 години. Приема се през устата. Препоръчителната дозировка на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА е посочена по-долу: Съдържанието на всяко саше се разтваря в 80 ml топла вода (половин стандартна чаша) и се изпива веднага, без изчакване. Ако е необходимо, следващата доза да се вземе след интервал от 6 часа. Препоръчителната максимална дневна доза е 4 сашета.
    Употребата на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА при деца под 6 години трябва да става само под лекарски контрол.
    Ако сте използвали повече от необходимата доза ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Ако смятате, че детето Ви е приело повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, независимо от факта, че то може да се чувства добре, тъй като приемът на прекалено голямо количество парацетамол може да доведе до увреждане на черния дроб. Най-честите симптоми на предозиране се изразяват с гадене, повръщане, коремни болки, световъртеж, появата на алергични реакции от страна на кожата (най-често зачервяване и сърбеж), халюцинации, изпотяване и общо неразположение, леко безпокойство, тахикардия (ускорена сърдечна дейност) и/или леко покачване на кръвното налягане и др.
    Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

    4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
    Както всички лекарства, ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА се понася добре.
    В терапевтични дози, обикновено парацетамол се понася добре. В редки случаи може да предизвика алергични реакции, като например обрив и сърбеж. Много рядко при продължителен прием на по-високи дози може да се наблюдават различни промени в кръвната картина. Нежеланите реакции от псевдоефедриновия хидрохлорид са много редки. В резултат на превъзбуждане на централната нервна система може да възникне нарушение на съня. В много редки случай се съобщава за халюцинации, алергични реакции и задържане на урината, свързани с псевдоефедринов хидрохлорид.
    Хлорфенираминовият малеат може да причини сънливост и алергични реакции.
    Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна, или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

    5. КАК ДА СЪХРАНЯВАТЕ ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Да се съхранява в оригиналната опаковка. Да се съхранява под 25°С. Да се пази от светлина и влага.
    Не използвайте ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА след срока на годност, отбелязан върху сашето и картонената опаковка. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

    6. ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ Какво съдържа ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА
    Активните вещества са: парацетамол, хлорфенираминов малеат, псевдоефедринов хидрохлорид. Всяко саше ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА съдържа 250 mg парацетамол, 2 mg хлорфенираминов малеат, 30 mg псевдоефедринов хидрохлорид
    Другите съставки са: лимонена киселина, безводна, винена киселина, натриев хидрогенкарбонат, натриев карбонат, безводен, повидон, захароза, натриев бензоат (Е 211), хинолиново жълто (Е 104), аромат на портокал, сънсет жълто (Е 110)
    Как изглежда ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА и какво съдържа опаковката
    Жълтеникаво-оранжев гранулиран прах за перорална суспензия с вкус на портокал в сашета 6 или 12 броя сашета в картонена опаковка
    Други лекарствени форми, които можете да намерите на пазара: ТАЙЛОЛ ХОТ Д 500 mg / 4 mg / 60 mg прах за перорална суспензия ТАЙЛОЛ ХОТ 500 mg / 4 mg / 60 mg прах за перорална суспензия

    Притежател на разрешението за употреба и производител, отговорен за освобождаване на партиди на територията на ЕС
    НОБЕЛ ФАРМА ООД
    бул. Симеоновско шосе № 24
    София 1700, България

    Дата на последната редакция на листовката: 10/2010

    Описание на ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12

    СЪСТАВ: Paracetamol 250mg Chlorpheniramine maleate 2mg Pseudoephedrine hydrochloride 30mg ПОКАЗАНИЯ: Облекчава симптоми на простуда и грип като: хрема, запушване на носа, кихане, повишена телесна температура и лека до умерена болка от различен произход. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Пакетчето се разтваря в 80мл топла вода. Разбърква се и се изпива.

    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 6,50 лв. Както всички други продукти от Грип и настинка, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
    ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12 се произвежда от Nobel Pharma и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,65 лв., ако използвате вашите бонус точки.

    Ако имате регистрация в сайта:
    • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
    • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
    • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

    Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

    • Доставка до 2 часа за София
    • Дискретна и поверителна обратна връзка от маг. фармацевт на Ваш въпрос
    • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил
    • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка

    Запитване

    С Вас ще се свърже наш служител, да отговори на вашето запитване

    Победители

    • Все още не са изтеглени победители
    • Ако искаш и твоето има да бъде сред печелившите участвай!
    Заяви участие

    Регистрация

    Регистрация

    •   Съгласявам се предоставените от мен лични данни: име, фамилия, e-mail и телефон да бъдат събирани, съхранявани и обработвани от apteka.puls.bg, за предоставяне на услугата за онлайн пазаруване на избрани от мен продукти.
    •   Прочетох, разбрах и приемам Общите условия за ползване и Политика за защита на личните данни
    • общите условия

    Вход

    Вход

    Забравена парола

    Обратно във входа