Сайтът използва бисквитки.

  • До 40% ОТСТЪПКА продукти при хрема и запушен нос
    Поръчай сега
  • До 40% ОТСТЪПКА на хранителни добавки ERBOZETA
    Поръчай сега
  • 20% ОТСТЪПКА на козметика BETTINA BARTY
    Поръчай сега
  • До 20% ОТСТЪПКА на козметични промоционални комплекти
    Поръчай сега
  • БАЙЕР САРИДОН табл. х 10

    • БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 4,60 лв. от Apteka.puls.bg
    При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:
    1. Безплатна доставка за София.
    2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
    3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
    4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
    5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
    6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.
    ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ

    Какво представяна Saridon и за какво се използва?

    Saridon е болкоуспокояващ лекарствен продукт. Той облекчава болка и понижава повишената температура. Използва се за лечение на главоболие, зъбобол, менструално неразположение (болки при месечен цикъл), ревматични болки, болки след оперативна намеса и повишена температура вследствие на настинка или грип.

    Кога не трябва да използвате Saridon?

    Не използвайте Saridon ако сте свръхчувствителни към пропифеназон, други пирозолонови вещества или парацетамол (ацетаминофен).

    Не използвайте Saridon ако имате сериозно чернодробно или бъбречно заболяване или наследствена анемия (хемолитична анемия).

    Saridon не трябва да се дава на деца под 12 годишна възраст.

    Кога трябва да обърнете специално внимание при употреба на Saridon?

    Не приемайте дози Saridon по-високи от посочените в тази листовка. Както при всички болкоуспокояващи лекарства, не бива да приемате Saridon за дълъг период от време, освен под лекарско наблюдение.

    Трябва да имате предвид, че при продължителния прием на болкоуспокояващи за лечение на главоболие, главоболието може да стане хронично.

    Приемът на Saridon или други аналгетици съдържащи парацетамол (ацетаминофен) за дълъг период от време може да причини бъбречно увреждане или дори бъбречна недостатъчност.

    Ако имате температура или болки, продължаващи повече от една седмица, трябва да се консултирате с лекар.
    Ако страдате от астма, хронични настинки или хронични обриви, или сте свръхчувствителни към други болкоуспокояващи или антиревматични лекарствени продукти, трябва да употребявате Saridon само след консултация с лекар. Има съобщения за дихателни и циркулаторни проблеми при лица, приемащи лекарства, съдържащи парацетамол (ацетаминофен) или пропифеназон, особено при чувствителни пациенти.

    Не употребявайте болкоуспокояващи като Saridon заедно с алкохол или ако страдате от разстройства, свързани с консумацията на алкохол.

    Уведомете лекаря или фармацевта си, ако страдате от други заболявания или алергии, или ако приемате други лекарства (включително такива без лекарско предписание)

    Може ли Saridon да се употребява по време на бременност или кърмене

    Не употребявайте Saridon ако сте бременна или кърмите, освен с изразеното съгласие на Вашия лекар.

    Как да приемате Saridon

    Единичната доза за възрастни е 1-2 таблетки; за юноши на възраст между 12-16 години тя е 1 таблетка. При нужда можете да приемате до три единични дози в рамките на 24 часа.

    Приемайте таблетките с обилно количество вода или други течности. Придържайте се към дозировката описана в тази листовка или дозировката, определена от Вашия лекар. Ако смятате, че ефектът на лекарството е прекалено слаб или прекалено силен, консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт.

    Възможни нежелани реакции при употреба на Saridon

    Наблюдавани са редки алерични реакции (кожни обриви, уртикария) при хора, използващи Saridon.

    Много рядко могат да се появят дихателни проблеми или реакции на системата на кръвообращение, особено при чувствителни лица (виж предпазни мерки по-горе). Ако забележите подобни реакции, прекратете приема на Saridon и посетете лекар възможно най-скоро.

    Допълнителна информация

    Съхранявайте на място недостъпно за деца. Не използвайте след изтичане срока на годност, отбелязан върху опаковката.

    Допълнителна информация можете да получите от Вашия лекар или фармацевт, които разполагат с подробна информация за продукта.

    Какво съдържа Saridon

    Активните съставки във всяка таблетка са 250 mg парацетамол, 150 mg пропифеназон и 50 mg кофеин.

    Къде можете да намерите Saridon

    В аптеките и дрогериите без лекарско предписание.

    Налични опаковки
    Опаковки с по 10 таблетки.

    Производител
    Bayer Sante Familiale
    33, rue de I'industrie,
    74240 Gaillard
    Франция

    Описание на БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 Кратка характеристика

    САРИДОН / SARIDON Таблетки описание:

    Саридон съдържа парацетамол, пропифеназон и кофеин, и може да бъде приеман от възрастни и юноши над 12 години за облекчаванe на болки при главоболие, зъбобол, менструално неразположение, следоперативна или ревматична болка.
    При настинки и грип за облекчаване  на болки и температура.

    САРИДОН / SARIDON Таблетки употреба:

    Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
    За възрастни препоръчителната доза е: 1-2 таблетки.
    Употреба при деца над 12 години: дневната препоръчителна доза е 1 таблетка.
    При нужда може да вземете до три еднократни дози в рамките на 24 часа.
    Приемайте таблетките с достатъчно количество вода или друга течност. Придържайте се към дозата, отбелязана на опаковката или предписана от лекаря. Ако прецените, че ефектът на лекарството е прекалено силен или прекалено слаб, консултирайте се с Вашия лекар. Не приемайте Саридон в дози по-високи от указаните в тази листовка. Както и при останалите аналгетици, Саридон не трябва да се прилага редовно за дълъг период от време, освен ако не сте под лекарско наблюдение.

    САРИДОН / SARIDON Таблетки състав:

    Активни съставки: Всяка таблетка съдържа парацетамол 250 mg пропифеназон, 150 mg, кофеин 50 mg.
    За пълния списък на помощните вещества, моля прочетете листовката.

    Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката.  
    Притежател на разрешението за употреба: Байер България ЕООД, ул. „Резбарска“ № 5, 1510 София,  България, тел.: +359 2 4247 280; факс: +359 2 814 01 09.

    L.BG.COM.11.2020.1484

    БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 4,60 лв. Както всички други продукти от Нервна система, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
    БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 се произвежда от Bayer и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,46 лв., ако използвате вашите бонус точки.

    Ако имате регистрация в сайта:
    • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
    • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
    • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

    Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

    • Доставка до 2 часа за София
    • Дискретна и поверителна обратна връзка от маг. фармацевт на Ваш въпрос
    • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил
    • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка

    Запитване

    С Вас ще се свърже наш служител, да отговори на вашето запитване

    Победители

    • Все още не са изтеглени победители
    • Ако искаш и твоето има да бъде сред печелившите участвай!
    Заяви участие

    Регистрация

    Регистрация

    •   Съгласявам се предоставените от мен лични данни: име, фамилия, e-mail и телефон да бъдат събирани, съхранявани и обработвани от apteka.puls.bg, за предоставяне на услугата за онлайн пазаруване на избрани от мен продукти.
    •   Прочетох, разбрах и приемам Общите условия за ползване и Политика за защита на личните данни
    • общите условия

    Вход

    Вход

    Забравена парола

    Обратно във входа