Сайтът използва бисквитки.

  • до -50% на продукти за безсъние и стрес
    Поръчай сега
  • до -30% на козметика Avene
    Поръчай сега
  • -25% на козметика Mustela
    Поръчай сега
  • до -30% нa козметика Klorane
    Поръчай сега
  • АЦЕФЕИН тбл.х10

    • АЦЕФЕИН тбл.х10 3,64 лв. от Apteka.puls.bg
      • -19%
    При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:
    1. Безплатна доставка за София. Доставка до 2 часа за София.
    2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
    3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
    4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
    5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
    6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.
    Листовка: информация за потребителя

    Ацефеин таблетки
    Aceffein tablets

    парацетамол 250 mg/ацетилсалицилова киселина 250 mg /кофеин 50 mg/ кодеин фосфат
    хемихидрат 10 mg.
    (paracetamol 250 mg/acetylsalicylic acid 250 mg/caffeine 50 mg/codeine phosphate
    hemihydrates 10 mg)

    Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да използвате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
    Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт.
    Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт. Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка. Вижте точка 4.

    Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.
    Какво съдържа тази листовка:
    1. Какво представлява Ацефеин и за какво се използва.
    2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ацефеин.
    3. Как да приемате Ацефеин.
    4. Възможни нежелани реакции.
    5. Как да съхранявате Ацефеин.
    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация.

    1. Какво представлява Ацефеин и за какво се използва
    Ацефеин е комбиниран лекарствен продукт с противоболково, температуропонижаващо и по-слабо изразено противовъзпалително действие. В комбинацията противоболковото действие на отделните съставки се усилва и се намаляват страничните ефекти, поради използване на по-ниски дози на съставките. Комбинацията проявява още и следните ефекти: седативно /успокояващо/ действие върху централната нервна система; благоприятен ефект върху мозъчните съдове и намаляване на вътремозъчното налягане /с ефект намаляване на главоболието/. Кофеинът усилва ефекта на другите три съставки на продукта, като улеснява преминаването им през кръвно-мозъчната бариера. Кодеинът притежава изразено противокашлично действие и засилва обезболяващия ефект на парацетамол и ацетилсалицилова киселина.
    Ацефеин се използва за краткотрайно и симптоматично лечение на трудно повлияващи се от самостоятелно приложение на отделните съставки болки от различен произход със слаба до средна интензивност:
    • главоболие, мигрена, зъбобол;
    • болки след травми и операции;
    • остри ставни и мускулни болки (включително при възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат);
    • заболявания на периферните нерви - невралгии, неврити, радикулити, плексити;
    • възпалителни процеси на горните дихателни пътища, протичащи с кашлица и повишена температура.

    Деца над 12 години:
    При деца над 12-годишна възраст лекарства, които съдържат кодеин са показани за лечение на остра, умерено изразена болка, която не се облекчава от други обезболяващи лекарства, приложени самостоятелно, като парацетамол или ибупрофен.
    Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

    2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ацефеин
    Не използвайте Ацефеин:
    • ако сте алергични към някое от активните вещества или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
    • ако сте алергични към нестероидни противовъзпалителни продукти;
    • ако имате язва на стомаха и дванадесетопръстника;
    • при наличие на кървене;
    • при тежка бъбречна и чернодробна недостатъчност;
    • по време на бременност;
    • при всички деца (0-18 години), които подлежат на отстраняване на сливиците и/или аденоидите (лимфна тъкан, разположена зад носните ходове), които запушват носните ходове и водят до често спиране на дишането по време на сън, тъй като съществува повишен риск от развитие на тежки, животозастрашаващи нежелани лекарствени реакции (вж. точка 4.4)
    • при жени по време на кърмене (вж. точка 4.6)
    • ако лекарят Ви е казвал, че сте свръх-бързи метаболизатори на CYP2D6
    Предупреждения и предпазни мерки
    Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да използвате Ацефеин, ако:
    • страдате от бронхиална астма.
    • употребявате други продукти, съдържащи парацетамол, поради риск от предозиране и възможна поява на тежко чернодробно увреждане.
    • сте на възраст над 65 години,
    • ако страдате от гастродуоденити, исхемична болест на сърцето, високо кръвно налягане, нарушено периферно кръвообращение, маточни кръвотечения, поради риск от по-чести прояви на нежелани лекарствени реакции.
    • Ви предстои изследване на пикочната киселина и кръвната захар.
    • сте на възраст между 12 и 18 години и Ви предстои отстраняване на сливици, тъй като могат да се появят тежки нежелани лекарствени реакции, вкл. с фатален изход
    • сте на възраст между 12 и 18 години и имате увредена дихателната функция (включително и състояния с нервно-мускулни нарушения, тежки сърдечни или дихателни заболявания, инфекции на горните дихателни пътища или белодробни инфекции, множествена травма или големи хирургични процедури) - всичко това може да влоши състоянието Ви.
    • Често употребявате обезболяващи средства. Честата употреба на болкоуспокояващи може да причини трайно увреждане на бъбреците и да повиши риска от бъбречна недостатъчност.
    Ако страдате от чести главоболия и редовната употреба на обезболяващи лекарства не Ви помага, трябва да се свържете с Вашия лекар.
    За да се предотврати евентуално развитие на хронично главоболие препоръчваните дневни дози на обезболяващите трябва да бъдат внимателно наблюдавани и да се избягва значителна месечна употреба на лекарства за мигрена.
    Приложението на продукта трябва да бъде прекратено незабавно при наличие на симптоми на анафилаксия (внезапно настъпила тежка алергична реакция с кожни обриви, задух, стомашно чревни и сърдечно-съдови оплаквания).
    При по-често и продължително приемане на Ацефеин е необходимо да се провежда контрол на кръвната картина и на показателите на бъбречната и чернодробната функция. Необходимо е и наблюдение за поява на невидими кръвоизливи от стомашно-чревния тракт.
    При продължителен прием на Ацефеин може да се развие зависимост към съдържащият се в него кодеин.
    При някои хора с определен вид метаболизъм (т. нар. свръхбързи метаболизатори) могат да се очакват симптоми на предозиране с кодеин, като обърканост, сънливост, повърхностно дишане, свити зеници, гадене, повръщане, запек и липса на апетит, дори при употреба на препоръчваните дози. При тежките случаи може да има симптоми на нарушено кръвообръщение и потискане дишането, които могат да бъдат животозастрашаващи и много рядко с фатален изход.

    Други лекарства и Ацефеин
    Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
    Съставките на комбинацията се намесват в метаболизма (разграждането) на много лекарства, поради което трябва да се избягва комбинирането с други продукти.
    Уведомете лекуващия си лекар, ако приемате някои от следните лекарства:
    • аминофеназон (против болка и температура)
    • кумаринови антикоагуланти (противосъсирващи).
    • противозачатъчни продукти, които се приемат през устата
    • циметидин (за предпазване на стомаха)
    • цефалос пори нови и тетрациклинови антибиотици и хлорамфеникол, както и противотуберкулозния антибиотик рифампицин
    • алкохол и увреждащи черния дроб лекарствени продукти
    • Други нестероидни противовъзпалителни средства (като кетопрофен, ибупрофен, напроксен, диклофенак)
    • кортикостероиди (като преднизолон)
    • тромболитични продукти (лекарства, които разрушават образувалите се тромби в кръвоносната система, като антистрептаза, стрептокиназа, урокиназа и др.)
    • хепарин, кумаринови и индандионови антикоагуланти антиагреганти (продукти потискащи слепването на тромбоцитите и образуването на тромби) поради повишение на риска от кървене.
    • валпроева киселина
    • сулфанилурейни антидиабетни средства
    • спиронолактон (отводняващо средство)
    • пробенецид, сулфинпиразон (средства против подагра)
    • антиациди, Нг-блокери и антихолинергични продукти
    • фенобарбитал и хидантоин (против гърчове)
    • зидовудин (за лечение на СПИН)
    • МАО-инхибитори или трициклични антидепресанти
    • барбитурати, бензодиазепини, сънотворни и седативни продукти.
    Нуждите от витамин Κ могат да се повишат при пациенти получаващи високи дози ацетилсалициловата киселина.
    Ацефеин с храна, напитки и алкохол
    Предвид намалената толерантност към алкохол, трябва да се избягва неговата консумация по време на лечение с продукта.

    Бременност, кърмене и фертилитет
    Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
    Активните вещества, съдържащи се в Ацефеин могат да причинят увреждане на плода, ако се прилагат по време на бременност. Те преминават в майчиното мляко. Поради това Ацефеин не се прилага по време на бременност и в периода на кърмене.
    Ако кърмачката е свръх-бърз метаболизатор на CYP2D6, в млякото могат да се установят по-високи стойности на активния метаболит морфин и в много редки случаи това води до симптоми на опиоидна токсичност при детето, което може да бъде фатално.
    Шофиране и работа с машини
    Повечето от съставките на Ацефеин повлияват централната нервна система, променят сетивните и двигателните реакции и затова по време на лечение с този продукт е препоръчително да не се шофира и работи с машини или това да става с повишено внимание.

    3. Как да приемате Ацефеин
    Винаги приемайте Ацефеин точно както е посочено в тази листовка. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт!
    Възрастни:
    Обичайно се приема по 1 таблетка 3-4 пъти дневно. Максималната еднократна доза е 2 таблетки, а максималната дневна доза е 6 таблетки.
    Деца на възраст от 12 до 18 години: Дозировката е като при възрастни.
    Деца под 12 години:
    Продуктът не трябва да се упоребява при деца под 12 години, поради риск от токсичност!
    Начин на приложение Прилага се през устата.
    Таблетките се приемат по време на хранене, с течност.
    Курсът на лечение е с продължителност не повече от 5-7 дни. Ако след 3 -дневно лечение болката Ви не се облекчава ефективно трябва да потърсите мнението на лекар.
    Ако сте приели повече от необходимата доза Ацефеин
    При прием на по-висока доза от предписаната, веднага се обърнете за помощ към лекар!
    При предозиране могат да се появят някои от следните симптоми: потискане на централната нервна система изразено със замаяност, сънливост, забавяне на реакциите, сърцебиене, понижаване на кръвното налягане, сериозно увреждане на чернодробната функция, кървене от стомашно-чревния тракт, потискане на дишането, гърчове, потискане на дихателната и сърдечна дейност, кома.
    Ако сте пропуснали да приемете Ацефеин
    Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза. Направете това във времето на следващия регулярен прием.
    Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

    4. Възможни нежелани реакции
    Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
    Най-често те са временни и отзвучават при спиране на лечението. При някои пациенти могат да се наблюдават:
    • нарушения на имунната система - повишен риск от анафилаксия (тежка животозастрашаваща алергична реакция). Реакции на свръхчувствителност: сърбеж, уртикария, провокиране на бронхоспазъм (стеснение на бронхите), задух, оток на Квинке (тежка алергична реакция с оток на меките тъкани на лицето и врата);
    • стомашно-чревни нарушения - сухота в устата, киселини, нарушено храносмилане, коремна болка, гадене, повръщане, запек или разстройство, токсично увреждане на черния дроб с повишение на чернодробните показатели, стомашни и дуоденални язви, кървене сгт стомашно-чревния тракт (окултни кръвоизливи, хематемеза, мелена);
    • нарушения на нервната система - нарушение на съня, нарушение на координацията, тремор, неспокойствие, раздразнителност, главоболие при високи дози;
    • сърдечни нарушения - палпитации, ниско кръвно налягане, сърцебиене, екстрасистолия (неравномерен пулс);
    • нарушения на бъбреците и пикочните пътища -при продължителен прием на високи дози е възможно намаляване на бъбречната функция (особено при болни с предварително увредена такава) и в единични случаи папиларна некроза;
    • нарушения на кръвта и лимфната система - намаляване броя на тромбоцитите, удължаване на протромбиновото време, повишена склонност към кървене (кървене от носа, кървене на венците, подкожни кръвоизливи), хемолитична анемия (намаляване на броя на червените кръвни клетки, което може да доведе до бледност или пожълтяване на кожата, слабост или задух).
    Съобщаване на нежелани реакции
    Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт.
    Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез:
    Изпълнителна агенция по лекарствата ул.”Дамян Груев" № 8
    1303 София
    Тел.: 02 8903417
    уебсайт: www.bda.bg
    Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

    5. Как да съхранявате Ацефеин
    При температура под 25°С.
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
    Не използвайте това лекарство след срока на годност отбелязан върху картонената опаковка. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.
    Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

    6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация
    Какво съдържа Ацефеин
    Активните съставки в една таблетка са: парацетамол 250 mg, ацетилсалицилова киселина 250 mg, кофеин 50 mg, кодеин фосфат хемихидрат 10 mg.
    - Другите съставки са: целулоза, микрокристална; царевично нишесте; кросповидол натриев стеарилфумарат, поввдон; силициев диоксид, колоиден безводен
    Как изглежда Ацефеин и какво съдържа опаковката
    Таблетките Ацефеин са кръгли, плоски таблетки с двустранна фасета, черта от едната страна, с диаметър 13 mm, с бял или почти бял цвят.
    Опаковка
    По 5 или 10 таблетки в блистер.
    По 2 блистера с по 5 таблетки в опаковка (по 10 таблетки в опаковка). По 1 блистера с по 10 таблетки в опаковка (по 10 таблетки в опаковка). По 10 таблетки в стъклена банка. По една банка в опаковка. По 10 таблетки в пол и пропил енова банка. По една банка в опаковка.

    Притежател на разрешението за употреба
    „Актавис" ЕАД
    ул. "Атанас Дуков" № 29
    София,
    България
    Производител
    "Балканфарма Дупница" АД, ул. "Самоковско шосе"3 гр. Дупница, България
    Тел. (0701) 58 196; Факс. (0701) 58 555
    За всяко допълнителна информация относно този лекарствен продукт, моля свържете се с
    локалния представител на притежателя на разрешението за употреба.
    „Актавис" ЕАД
    ул ."Атанас Дуков"№29
    София,
    България
    Тел. 02 9321771

    Дата на последно преразглеждане на листовката - октомври 2013 г.

    Описание на АЦЕФЕИН тбл.х10

    АЦЕФЕИН / ACEFFEIN таблетки показание:

    Болки със слаба до средна интензивност: главоболие - мигренозен пристъп; зъбобол; постоперативни болки; периферно- нервни заболявания - радикулити, плексити, радикулоплексити, неврити; възпалителни и дегенаративни заболявания на опорно - двигателния апарат;

    АЦЕФЕИН / ACEFFEIN таблетки дозировка и приложение:

    При възрастни и деца над 15 години - по 1 таблетка през 4 часа, не повече от 6 таблетки дневно.

    Продуктът не е подходящ при деца под 15 годишна възраст.

    Продължителността на лечението е не повече от 5-7 дни.

    АЦЕФЕИН / ACEFFEIN таблетки състав:

    Paracetamol 250 mg, Acetylsaliclic acid 250 mg, Caffeine 50 mg, Codeine phosphhate 100 mg.

    АЦЕФЕИН тбл.х10 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 3,64 лв. Както всички други продукти от Против болка, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
    АЦЕФЕИН тбл.х10 се произвежда от Actavis group и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,37 лв., ако използвате вашите бонус точки.

    Ако имате регистрация в сайта:
    • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
    • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
    • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

    Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

    • Доставка до 2 часа за София
    • Дискретна и поверителна обратна връзка от маг. фармацевт на Ваш въпрос
    • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил
    • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка

    Запитване

    С Вас ще се свърже наш служител, да отговори на вашето запитване

    Победители

    • Все още не са изтеглени победители
    • Ако искаш и твоето има да бъде сред печелившите участвай!
    Заяви участие

    Регистрация

    Регистрация

    • общите условия

    Вход

    Вход

    Забравена парола

    Обратно във входа